دکتر سهیلا مدارائی

دکتر سهیلا حاجتی مدارائی

عملکرد سیاسی :

از زمانی روی به سیاست آوردم که احساس کردم برای کمک به جامعه و افراد نیازمند علاوه بر امکانات مالی باید قدرت داشت ،تا بتوان ارتباطاتی از نظر اجتماعی – سیاسی برقرار کرد وکارهای بزرگتری برای مردم انجام داد. به همین خاطر از سال 74 تصمیم گرفتم خود را برای مجلس کاندیدا نمایم. این کار را کردم دقیقا در زمانی بود که سرگروه آموزشی استان بودم و از سال 60 تا 72 هم که مدیر هنرستان بزرگی در ساغریسازان رشت به نام سمیه بوده و عملکرد و کارهایم به گونه ای بود که مورد توجه وزارت آموزش و پرورش بودم و از طرف مرحوم آقای مهندس علاقمندان معاونت فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تشویق های زیادی شده بودم و مورد لطف و محبت هنرجویان و همکاران فرهنگی هم بودم فلذا در سال 74 زمان انتخابات رای خوبی آوردم که حتی به خاطر رای آوردنم در دوره دوم انتخابات به نزدیکانم تبریک گفته شد اما همه چیز برعکس شد و من پنجم شدم که به احتمال قوی در رای دست برده شده بود.

در سال 76 به عنوان یک زن فعال اجتماعی _ سیاسی در انتخابات 2 خرداد جناب آقای خاتمی فعالیت چشم گیر داشته که مواردی از آن در زندگینامه ام نوشته شد. از سال 78 تصمیم گرفتم که حزبی را تاسیس نمایم فلذا دنبال دوستانی چون آقای افشین پرتو ، آقای مهربان ، آقای روحی و ... رفتم که درخواست خود را به کمیسیون ماده 10 وزارت کشور فرستادم. اسم حزب خود را این چنین درخواست کردم   ( حزب مشارکت های مردمی استان گیلان ) که صرفا عملکردش پیرامون توسعه و تحول در زیر ساختهای استان گیلان و مناطق محرومش بود و هست. به علت شبیه بودن این اسم به جبهه مشارکت ایران اسلامی  از آن سال تا سال 81 در کمیسیون ماده 10 مقاومت پیرامون تعویض این اسم بود که اینجانب نپذیرفته و بالاخره درخواستم در سال 81 مورد قبول واقع شد و مجوز حزب خود را از وزارت کشور دریافت داشتم که نمونه اش در سایتم موجود است همچنین اساسنامه و مرام نامه حزبم را معرفی می نمایم.

در سال 78 مجددا برای مجلس از شهرستان رشت خود را کاندیدا نمودم که به دلایلی باز موفق نگردیدم. درسال 82 دنبال این مسئله نرفتم ولی در سال 86 مجددا از طرف اصلاح طلبان خود را به عنوان کاندیدا معرفی کردم، سالی بود که کلیه اصلاح طلبان حذف شدند دیگر پس از آن برای مجلس فعالیتی نداشتم ولی فعالیت های سیاسی ام تا سال 88 ادامه داشت و پس از آن تا کنون تقریبا فعالیتی نداشتم الا در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد سال 92 که برای دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی همراه با همفکرانم فعالیت داشتم که الحمدالله موفق شدیم. امیدواریم دولت تدبیر و امید بتواند زیر سایه توجهات حضرت ولی عصر ( عج ) و همچنین به پیروی از آیه شریفه «أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ»  با وجود رهبری معظم انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان دین و اسلام و ایران عزیزمان مقاومت نموده و شکوفایی روز افزون با وجود مردمان فهیم و با استعداد کشور عزیزمان ایجاد نمایند.