دکتر سهیلا مدارائی

دکتر سهیلا حاجتی مدارائی

عملکرد فرهنگی :

فعالیت های فرهنگی ام از سال 56 که استخدام رسمی آموزش و پرورش شدم شروع شد و سه سال در هنرستان های فومن به عنوان مدرس مشغول به کار بودم. از سال 59 منتقل به رشت شدم ، یکسال به عنوان مدرس در هنرستان  لیلا زمردیان سابق که بعدا اسمش سمیه شد تدریس داشتم. از سال 60 در زمان مدیر کلی آقای دخانچی و ماونت فنی حرفه ای آقای مهندس ملکیان ابلاغ مدیریت هنرستان سمیه را دریافت داشتم. 12 سال مدیر بودم در سال 72 به علت وسعت کار و عملکردی که برای توسعه و ارتقاء هنرستان انجام داده بودم و بیشتر افکارم در این زمینه بود که هنرجویان این هنرستان که رشته شان کودکیاری بود بتوانند در آینده یا مدیران مهد کودک و یا مربیان کودک خوبی باشند ، عملکردی را انجام دادم که مردم فهیم شهر رشت ( فرهنگیان عزیز ) در جریان  می باشند که در این قسمت دیگر همه را توضیح نداده ، شاید در آینده بخواهم بیشتر در این زمینه شرح دهم که چه کارهایی برای هنرجویان عزیز خود انجام دادم چند نمونه فقط مثال می زنم : باعث استخدام 6 هنرجوی فارغ التحصیل به صورت رسمی در آموزش و پرورش شدم و تقریبا اکثر مدیران و موسسان مهد کودک های بنام و فعال شهرستان رشت از فارغ التحصیلان زمان مدیریت اینجانب در هنرستان سمیه و جهاد دانشگاهی که مدرس و سرگروه آموزشی می باشند.

در سال 72 اینجانب را به خاطر فعالیت های گسترده ام در زمینه فرهنگی-آموزشی و اجتماعی خصوصا برای هنرجویانم که باعث شده بود مورد توجه وزارت آموزش قرار گیرم نتوانستند تحمل کنند فلذا مرا وادار به استعفا نموده که البته به علت اینکه همیشه امور خود را به خدا سپرده و از او مدد می جویم برایم بیشتر خیر در بر داشت. از سال 72 تا 76 سرگروه بهداشت استان در گروه های آموزشی استان شدم. از سال 76 لغایت 85 مدرس آموزشکده دکتر معین رشت شدم که از سال 61 تا 85در تربیت معلم بنت الهدی صدر رشت هم تدریس داشتم. از سال 74 لغایت 89 مدرس و سرگروه رشته کودکیاری در جهاد دانشگاهی استان گیلان و مدرس دانشکده علمی کاربردی انزلی و فومن بودم. از سال 86 لغایت 90 پس از بازنشستگی هفته ای 8 ساعت مدرس آموزشکده دکتر معین رشت بودم که البته از سال 90 تا کنون به صورت پاره وقت تدریس دارم.

در زمانیکه در گروه های آموزشی استان بودم تعدادی تالیفات و گردآوری داشتم که اسامی آن همراه با امتیازاتش در سایت موجود است.

توضیح اینکه اینجانب از سال60 علاقمند به فراگیری قرآن، روخوانی ، ترتیل و تجوید و مفاهیم شدم که این آموزش ها تا سال 76 ادامه داشت. از سال 77 لغایت 79 در منزل شخصی خود کلاس های قرآن را دایر نمودم که توفیق آموزش روخوانی ، ترتیل ، تجوید و تفسیر قرآن را برای علاقمندان به صورت رایگان داشتم.